Лектор:

к.т.н., доц. Солодкий Валерій Іванович

Нормативні документи:

МАТЕРІАЛ ДО ЛЕКЦІЙ ДЛЯ ЗВИЧАЙНИХ ТА ПРИСКОРЕНИХ СТУДЕНТІВ 2014/15 року
(курс лекцій ДВА семестри)
ЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ПРИСКОРЕНОГО ТЕРМІНУ НАВЧАННЯ
(курс лекцій тільки ОДИН семестр)

Рiзальний iнструмент та iнструментальне забезпечення автоматизованого виробництва. Введення до предмету [Електронний ресурс] : конспект лекцiй для студентiв механiко-машинобудiвного iнституту спецiальностi 133 «Галузеве машинобудування» спецiалiзацiї «Iнструментальнi системи та формоутворення деталей» / В. I. Солодкий ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові дані (1 файл: 3,58 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2016. – 307 с. – Назва з екрана.

МАТЕРІАЛ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
за тематикою занять

ЕКЗАМЕН
ТЕСТОВІ ПИТАННЯ (модульний контроль)

ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ (для всіх форм навчання)

ЛАБОРАТОРНІ РОБОТИ
Частина 1. Конструкція інструменту
Частина 2

ПІДРУЧНИКИ написані викладачами кафедри
ПІДРУЧНИКИ інших авторів
МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
  • Рiзальний iнструмент та iнструментальне забезпечення автоматизованого виробництва. Рiзцi фасоннi [Електронний ресурс] : [методичні вказівки] для студентiв спецiальностi 133 «Галузеве машинобудування» / В. I. Солодкий ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові дані (1 файл: 1,39 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2017. – 80 с. – Назва з екрана.
  • Авторські сертіфікати – [01]  [02]  [03]  [04]  [05]  [06]
  • Завдання для індивідуальної роботи. Методичні вказівки з дисципліни “Різальний інструмент та інструментальне забезпеення автоматизованого виробництва”.  / Уклад.: В.І. Солодкий. – 2012. – 58 с.
  • Протяжки шліцьові. Методичні вказівки до навчальної дисципліни “Різальний інсрумент та інструментвльне забезпечення автоматизованого виробництва”. Уклад.: В.І.Солодкий. – 2011. – 84 с.
  • Дискові фрези для свердел. Уклад. : В.Солодкий. – 1987 рік. (це видання орієнтоване на “ручне” обчислення)
  • Дисковий інструмент для утворення гвинтових поверхонь. Методичні вказівки з дисципліни “Різальний інструмент та інструментальне забезпеення автоматизованого виробництва”.  / Уклад.: В.І. Солодкий. – 2015. – 36 с. (видання орієнтоване на сучасне обчислювальне обладнання, має готову програму на MathCad.)
  • Фрези черв’ячні для деталей прямобічного профілю. Методичні вказівки з дисципліни “Різальний інструмент та інструментальне забезпеення автоматизованого виробництва”.  / Уклад.: В.І. Солодкий. – 2010. – 64 с.
  • Фасонні різці. Різцетримачі для фасонних різців. Копія з Грановського.

Інформаційний пакет дисципліни

Мета: формування комплексу професійних знань, необхідних для практичної діяльності зв’язаної з вибором, проектуванням та експлуатацією різального інструменту звичайного та автоматизованого виробництва. Вміння прогнозувати ефективність і надійність роботи інструменту, застосування отриманих знань при проектуванні, профілюванні та експлуатації різального інструменту.
Завдання: придбання знань по вибору, проектуванню та профілюванню різального інструменту загального машинобудування; вивчення методів профілювання, проектування та оцінки працездатності інструменту; номенклатуру та конструкцію, різального та допоміжно-го інструмента який застосовується в автоматизованому виробництві.
Зміст курсу розкривається в темах
1.    Загальні питання інструментального виробництва
2.    Інструментальні матеріали
3.    Різці
4.    Інструмент для обробки отворів
5.    Протяжки
6.    Інструмент для утворення різьб
7.    Інструмент що працює методом обкатки
8.    Абразивний інструмент
9.    Допоміжний інструмент для автоматизованого виробництва
10.  Фрези
11.  Інструмент для обробки зубчатих коліс
12.  Інструментальне забезпечення автоматизованого виробництва

Рекомендована література

Основна

1.    Родин П.Р. Металлорежущие инструменты / П.Р. Родин. – К.: Вища школа, 1986. – 656 с.
2.    Инструменты из сверхтвердых материалов. Под ред. Новикова Н.В. Киев, 2001, 258 с.
3.    Родін П.Р. Металорізальні інструменти, Частина 1 / [П.Р. Родін, Ю.М. Бугай, Н.С. Равська, В.І. Солодкий]. – Київ,1992, 226 с.
4.    Родін П.Р. Металорізальні інструмента, Частина 2 / [П.Р. Родін, Ю.М. Бугай, Н.С. Равська, В.І. Солодкий]. – Київ,1993, 178 с.
5.    Родін П.Р. Різальний інструмент у прикладах і задачах / [П.Р. Родін, Н.С. Равська, Л.І. Ковальова, Р.П. Родін]. – Київ, “Вища школа”, 1994, 294 с.
6.    Сафраган Р.Э. Модульное оборудование для ГПС / Р.Э. Сафраган. – К.: 1989. –  190 с.
7.    Равська Н.С. Різальний інструмента: Лабораторний практикум / [Н.С. Равська, П.Р. Родін, П.П. Мельничук, В.І. Солодкий, Р.П. Родін]. – Житомир, ЖІТІ, 2002 – 298 с.

Додаткова

8.    Семенченко И.И. Проектирование металлорежущих инструментов / И.И. Семенченко, В.М. Матюшин, Г.Н. Сахаров,. – М.: Машгиз, 1962. – 952 с.
9.    Лезвийный инструмент из сверхтвердых материалов: Справочник / Н.П. Винников, А.И. Грабченко, Э.И. Гриценко и др. – К.: Техніка, 1988 – 118 с.
10.    Абразивная и алмазная обработка материалов: Справочник /Под. ред. А.Н. Резникова. – М.: Машиностроение, 1977. – 391 с.
11.    Лурье А.И. Размерная настройка инструмента / А.И. Лурье. – Москва, 1983, 148 с.