Лектор:
к.т.н.,  Охріменко Олександр Анатолійович

Лабораторні та практичні заняття:
к.т.н.,  Охріменко Олександр Анатолійович

Нормативні документи:

Інформаційний пакет дисципліни:

Мета: навчити студентів грамотно розробляти нові процеси формоутворення поверхонь деталей і ефективно експлуатувати сучасні процеси механічної обробки деталей машин.
Завдання: користуватись довідкою літературою та комп’ютерними засобами інформації; за існуючими методиками та алгоритмами вирішувати задачі визначення можливих процесів формоутворення заданої поверхні деталі; визначати параметри процесу формоутворення, що забезпечують обробку заданої поверхні у відповідності з кресленням.
Зміст курсу розкривається у темах:
1.    Роль процесів формоутворення в машинобудуванні.
2.    Аналітичний спосіб визначення огинаючих поверхонь.
3.    Кінематичний метод визначення огинаючих поверхонь.
4.    Умови формоутворення поверхонь деталі.
5.    Кінематика механічної обробки.
6.    Обробка поверхонь при схемі формоутворення першого класу.
7.    Обробка поверхонь при схемі формоутворення другого класу.
8.    Обробка поверхонь при схемі формоутворення третього класу.
9.    Формоутворення фасонних поверхонь на верстатах з ЧПК.
10.  Визначення вихідних поверхонь для обробки зубчастого колеса.
Рекомендована література
Обов’язкова:
1.    Равська Н.С., Основи формоутворення поверхонь при механічній обробці / Н.С. Равська, П.Р. Родін, Т.П. Ніколаєнко, П.П. Мельничук – Житомир: ЖІТІ, 2000. – 163с.
2.    Родин П.Р. Основы формообразования поверхностей резанием. – М.: Высшая школа, 1977. – 192 с.
3.    Равська Н.С. Геометрія спряжених поверхонь/ Н.С. Равська, П.Р. Родін, Т.П. Ніколаєнко, та ін. – Житомир: ЖІТІ, 2001. – 314 с.
4.    Родін П.Р. Основи формоутворення поверхонь. Лабораторний практикум / П.Р. Родін, Н.С. Равська, С.П. Радзевич, В.И. Солодкий.  – Київ: вид-во НТУУ «КПІ», 1998. – 194 с.
Додаткова:
5.    Грабченко А.И. ЗD-моделирование инструментов, формообразования  и  съема припуска при обработке резанием / А.И. Грабченко, П.Р. Родин и др. Харьков: изд-во ХТУ, 2001. –  302 с.
6.    Перепелица Б.А. Отображение афинного пространства в теории формообразования поверхностей резанием / Б.А. Перепелица. – Харьков, Высшая школа, 1981. – 152 с.
7.    Гречишников В.А. Формирование информационно-поисковой системы инструментального обеспечения автоматизировано  производства и проектирования САПР РИ / В.А. Гречишников, Ф.С. Юнусов, Н.А. Чемборисов.- М.: Машиностроение, 2000. – 222 с.