Лектор:

д.т.н., проф. Пасічник Віталій Анатолійович

Нормативні документи:

Інформаційний пакет дисципліни

Мета вивчення дисципліни «Інтегровані технології та реінжиніринг інструментального виробництва» є вміння самостійно розв’язувати наступні типові завдання: аналіз широкого спектру технологічних процесів для виготовлення виробів; вибір та ефективне застосування сучасних інтегрованих технологій; забезпечення ефективного використання генеративних технологій створення виробів; визначення та обґрунтування шляхів розвитку промислових підприємств на основі системного аналізу їхньої діяльності; забезпечення максимально ефективного використання обладнання, площ, приміщень та персоналу; оптимізація матеріально-виробничих потоків; забезпечення високої гнучкості та багатоваріантності використання промислових підприємств; забезпечення високої привабливості промислових підприємств.

Предметом дисципліни «Інтегровані технології та реінжиніринг інструментального виробництва» є високоефективне функціонування та розвиток промислових підприємств інструментального виробництва на основі обґрунтованого застосування сучасних інтегрованих технологій, сучасних типів забудови й планування, сучасних методів логістики.

Вивчаючи курс студент повинен знати: широкий спектр конвенціональних та генеративних технологій, області їх ефективного використання, застосовувані матеріали та технологічні можливості; сучасні світові концепції проектування та реінжинірингу промислових підприємств, перелік початкові даних та очікувані результати таких підходів. Студент повинен мати уявлення про: багатоваріантність вибору та реалізації технологій та вирішення на цій основі економічних та інвестиційних завдань; сучасні потреби ринку інструментального виробництва; використання в прийняті рішень сучасних багатоваріантних методик оцінки інвестицій.

Зміст курсу розкривається в темах:

Розділ 1. Інтегровані технології інструментального виробництва

Тема 1.1. Інтегровані технології та їхнє місце в сучасному інструментальному виробництві

Тема 1.2. Фізичні основи генеративних інтегрованих технології

Тема 1.3. Генеративні інтегровані технології макрорівня

Тема 1.4. Генеративні інтегровані технології перехідного „см-мм” рівня

Тема 1.5. Генеративні інтегровані технології перехідного „мм-мкм” рівня

Тема 1.6. Генеративні інтегровані технології мікрорівня

Тема 1.7. Генеративні інтегровані технології нанорівня

Розділ 2. Реінжиніринг інструментального виробництва

Тема 2.1. Основи проектування промислових підприємств

Тема 2.2. Системний підхід до проектування промислових підприємств

Тема 2.3. Хід проектування промислових підприємств – етапи проектування

Тема 2.4. Спеціальні принципи структурного проектування промислових підприємств

Тема 2.5. Моделювання в процесі проектування промислових підприємств

Тема 2.6. Вибір місця розміщення виробництва

Тема 2.7. Розробка генерального плану забудови.

Рекомендована література
Обов’язкова

1. Интегрированные генеративные технологии : учеб. пособие / А. И. Грабченко, Ю.Н. Внуков, В.Л. Доброскок [и др.] ; под ред. А. И. Грабченко. – Харьков : НТУУ «ХПИ», 2011. – 396 с. – На рус. яз.

2. Клаус-Герольд Грундиг. Проектирование промышленных предприятий (принципы, методы, практика). М.: Альпина Бизнес Букс, 2007. – 340 с. – (серия «Производственный менеджмент»).

Додаткова

3. Сигео Синго. Быстрая переналадка: революционная технология оптимизации производства. пер. с англ., 2006 – 344с.

4. Кудряшов А.И. Станки инструментального производства. М.: Машиностроение. – 1987 – 312с.

5. Гемба Кайдзен. Путь к снижению затрат и повышению качества. (Массааки Имаи). пер. с англ. – 2006 – 345с.

Варіанти завдань до практичних робіт:(Частина 1)

Варіанти завдань до практичних робіт (Частина 2 по варіантах):

Ілюстрації до лекційного матеріалу (по лекціях):

Презентації доповідей студентів:

2014 рік