FAB LAB KPI

Наш FabLabKPI відкрився 19.06.2018 в результаті виконання міжнародного проекту ERASMUS+ 561536 (2015-2019). Основне обладнання було придбано саме завдяки цьому проекту. Додаткове обладнання ми отримали від нашого університету та від бізнес-партнерів. Наразі наш FabLabKPI має два приміщення, а яких розміщено обладнання ведуться роботи з реалізації низки проектів. Для виконання робот механічного оброблення ми маємо два фрезерні верстати з ЧПК, свердлильний верстат, слюсарні верстаки та набори інструментів. Адитивні технології реалізуються з використанням двох 3Д-принтерів, а роботи по мікроелектроніці забезпечені двома зручними робочими місцями, оснащеними  блоками живлення, цифровими осцилографами, паяльним станціями, наборами інструментів для виконання робіт тощо. Оскільки ми є університетським фаблабом, то основні проекти в ньому виконують студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського.

ФабЛабКПІ функціонує на базі кафедри інтегрованих технологій машинобудування Механіко-машинобудівного інституту та кафедри математичних методів системного аналізу Інституту прикладного системного аналізу і входить до структури Sikorsky Challenge.

Досвід реалізації низки проектів, частина з яких є освітніми, а частина – є стартапами. Таким освітнім проектом є Формула Студент. Стартап-проекти пов’язані з штучним інтелектом, перспективним транспортом, вітроенергетикою, робототехнікою. Основні навички пов’язані з автоматизованим проектуванням виробів, програмуванням фрезерних верстатів з ЧПК та виконанням ручних робіт на токарних і свердлильних верстатах, підготовкою моделей і 3Д-друком деталей, програмуванням мікроконтролерів, створенням програмних додатків.

Запрошуємо на Активності FAB LAB KPI, де Ви зможете спробувати себе в реалізації своїх ідей і згодом Ваш проект потрапить до галереї “Проекти FAB LAB KPI

 

Comments are closed.